VZÁCNA NÁVŠTEVA NA STAROMESTSKEJ RADNICI, NAVŠTÍVIL NÁS ARCIBISKUP BERNARD BOBER


 
Hoci s malým oneskorením, ale o to srdečnejšie a rád požehnal priestory miestneho úradu Mestskej časti Košice - Staré Mesto, ktorú aj arcibiskup Bernard Bober považuje za najkrajšiu na Slovensku.
"Myslím na vás všetkých, milí Staromešťania a prajem vám požehnaný rok 2024, veľa zdravia a pokoja, dobrých vzťahov v rodine i medzi susedmi," poprial arcibiskup Bober. Dodal, aby "sme žili bez zbytočných vášní, nenechali sa nimi uniesť a vždy sa snažili pestovať toleranciu a priateľstvo, počúvať a pomáhať jeden druhému."
S veľkým záujmom sa so svojim sprievodom z Rímskokatolíckeho farského úradu v Košiciach nechal sprevádzať starostom Igorom Petrovčikom po zákutiach radnice a unikátnej sobášnej sieni.
Obrovskú radosť urobilo stretnutie s arcibiskupom aj staromestským seniorkám, ktoré navštívil v priestoroch ich klubu, kde sa venujú rozvíjaniu svojich záujmom.
So starostom Igorom Petrovčik sa pán arcibiskup bližšie zoznámil v krízových časoch počas pandémie Covidu a vypuknutí vojnového konfliktu na Ukrajine, keď spoločne pomáhali utečencom s ubytovaním a pomocou. Ako sa priznal, na staromestskej radnici ešte nikdy v živote nebol, ale pozvanie starostu Igora Petrovčika "som odmietnuť nemohol".

Bernard Bober obdaroval starostu pôsobivou olejomaľbou Chrámu Sv. Alžbety a potom si v srdečnom rozhovore pri káve vymenili názory na aktuálne udalosti, ktoré hýbu Košicami i Slovenskom.

K stiahnutiu

kamagra jelcialis