VZÁCNA NÁVŠTEVA NA STAROMESTSKEJ RADNICI – MAJSTER V ŠERME S KORDOM DANIEL ONDO


Má iba 17 rokov, ale už je 5-násobným majstrom Slovenska a dvakrát vyhral Slovenský pohár. Po desaťročiach je jediný východniar, ktorý sa kvalifikoval na majstrovstvá sveta v šerme s kordom. Prezidentka úspešnej Šermiarskej spoločnosti WILLARD Ruth Kabil je na svojho zverenca patrične hrdá, za skvelé reprezentovanie nielen Slovenska, ale aj najkrajšej mestskej časti Danielovi poďakoval a prial veľa ďalších úspechov aj starosta Igor Petrovčik.
Veľká vďaka však patrí najmä Danielovej mame, Flore Ondovej Reiter, ktorá popri menších dvojičkách, venovala mnoho času, aby Daniel mohol trénovať a cestovať na súťaže bez problémov a v čo najlepšej pohode.
Inšpiráciou pre Daniela bol film Zorro, šermu sa upísal už ako malý štvorročný chlapček a od začiatku bol veľmi svedomitý, dôsledný a disciplinovaný ako sa na budúceho šampióna patrí.
V súčasnosti študuje na slovenskom gymnáziu v Budapešti, kde zároveň trénuje, pretože naši južní susedia patri k šermiarskym veľmociam. Svoju úžasnú, priam basketbalovú výšku 197 cm, Daniel Ondo

považuje v šerme za výhodu i nevýhodu, no najdôležitejší je podľa prezidentky spoločnosti fakt, že má úžasne chytrú hlavu na predvídanie ťahov súperov, výbornú kondičku a vo všetkom je pedant na pohľadanie.

Na spoločnom priateľskom stretnutí so starostom hľadali možnosti spolupráce vo väčšej propagácii tohto športu, a možno už čoskoro uvidíte exhibičné zápasy skvelých šermiarov z Willardu aj na niektorom z populárnych staromestských podujatí.
kamagra jelcialis