Uzávierka do súťaže CENY VOJTECHA LÖFFLERA sa predlžuje do 31.12.2021


Záleží nám na rozvíjaní kreativity detí, školákov, stredoškolákov, ale i dospelých a seniorov. Tešíme sa, že do prvého ročníka v minulom roku sa prihlásilo 252 amatérskych umelcov! Ak radi kreslíte a maľujete, Komisia kultúry, školstva a športu MČ Staré Mesto vás s radosťou pozýva zapojiť sa do výtvarnej súťaže, ktorej vyvrcholením bude výstava víťazných prác v Múzeu Vojtecha Löfflera, ktorého zriaďovateľom je MČ Košice - Staré Mesto. Súťaž je určená pre všetkých, bez obmedzenia veku a súťažiť sa bude v piatich kategóriach od škôlkarov až po dospelých.
Súťažné témy:
1. Autoportrét nie je selfie - Vojtech Loffler bol košický sochár, známy svojou veľkolepou zbierkou autoportrétov od známych výtvarníkov. Deti a dospelí sa pri vytváraní vlastného autoportrétu môžu inšpirovať stálou expozíciou Múzea Vojtecha Lofflera.
2. Košické uličky - Jedinečná vizuálna krása Starého Mesta zachytená na obrazoch Košičanov. Aj najslávnejší košickí maliari (napr. Ľudovít Feld, Július Jakoby, Ľudovít Čordák, Štefan Roskovanyi) často zobrazovali život v uliciach nášho mesta. Inšpirujte sa nimi, tvorte priamo v centre, na lavičkách v parkoch, pozorujte dianie okolo seba a maľujte to, čo vidíte. Pri tvorbe môžete využiť rôzne techniky, zmeny farebnosti, zmenené kompozície....
3. Najobľúbenejšie zvieratko - fantázií sa medze nekladú, môžu to byť skutočné, ale aj vymyslené zvieratá.
4. Môj svet, moje vnútro - Počas roku trvania koronakrízy sme všetci pocítili, aké je dôležité poznať svoje vnútorné pocity a mať možnosť ich vyjadriť. Abstraktné umenie je na to vhodným prostriedkom. Aj keď nezobrazuje nijaký predmet, krajinu ani človeka, dokáže prostredníctvom farieb a tvarov odhaliť vnútorný svet autora.
Prihlášku nájdete tu PRIHLAŠKAVYTVARNA2021n /formát .doc - 101.00 kB/
Čitateľne vyplnené prihlášky a výtvarné práce zasielajte do 31. decembra 2021 na adresu : Miestny úrad MČ Staré Mesto, Hviezdoslavova 7, 040 01 Košice, oddelenie kultúry. Na poštovú obálku uveďte text: Výtvarná súťaž 2021

K stiahnutiu

kamagra jelcialis