VIANOČNÝ DARČEK – CROSSFITOVÉ IHRISKO V LOKALITE JAKOBYHO ULICE JE UŽ HOTOVÉ


 

Ak si chcete zatrénovať na čerstvom vzduchu, od jari už môžete grátis vybehnúť von na ihrisko a posilovať na moderných strojoch. V dvorovej časti medzi ulicami Jakobyho a Slovenskej Jednoty prevzal starosta Igor Petrovčik od dodávateľskej firmy hotové crossfitové ihrisko za 16 tisíc eur.

„Som rád, že sme s poslancami miestneho zastupiteľstva urobili radosť nielen deťom, ale aj tínedžerom a dospelákom, ktorým je toto crossfitové ihrisko určené. Teším sa, že ho budú využívať, počas zimy zostanú niektoré prvky zabalené, ale s príchodom jarných dní bude pripravené na užívanie,“ dodáva starosta Igor Petrovčik.  

V tomto roku sme zaatraktívnili a doplnili detské ihriská v rôznych lokalitách MČ Staré Mesto podľa výberu starostu i poslancov. Peniaze sme získali aj z mimorozpočtových zdrojov a dotácie z Mesta Košice.

Tešiť sa môžu mamičky a deťúrence z Malej Prahy 1, kde sme nedávno dokončili doplnenie ihriska vo dvore, ale aj na Starej Baštovej v centre mesta.

Radosť majú aj deti na ulici L. Novomeského, kde pribudli nové prvky za 8 tisíc eur. Vďaka úspešnej žiadosti o dotáciu bolo doplnenie realizované s finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky – program „Podpora rozvoja športu na rok 2019“.

Vďaka priaznivému počasiu prebieha aj oprava poškodenej zámkovej dlažby na chodníku okolo detského a basketbalového ihriska v Parku Angelinum a doplnenie dopadových plôch na ihrisku vedľa, ale aj na ďalších štyroch detských ihriskách v MČ Staré Mesto.