V Starom Meste vyrastie multifunkčné centrum


Areál pri ZŠ Laca Novomestského je nevyužitý a znečistený. Približne pred dvoma rokmi ho mestská časť Staré Mesto dala na žiadosť občanov vyčistiť a upraviť. Súčasný stav je opäť katastrofálny. Mestská časť Staré Mesto chce pozemky od mesta získať do svojej správy, plánuje ich premeniť na športové multifunkčné centrum.

2. apríla starosta MČ Staré Mesto Mgr. Ľubomír Grega uskutočnil prehliadku pozemku spolu s poslancom Miestneho zastupiteľstva JUDr. Ottom Bixim, ktorý je so starostom otcom myšlienky vybudovania ihriska na Kuzmányho sídlisku. Prehliadky sa zúčastnil aj budúci projektant, ktorý má v najbližšom čase predložiť rôzne alternatívy plánovaného projektu.

Úprava areálu bude náročná. Pri prehliadke ho našli v zdevastovanom stave, všade sa povaľujú porozbíjané fľaše od alkoholu a odpadky. Starosta považuje takýto stav za neprípustný: „prázdne fľaše a odpadky nemajú v areáli čo robiť. Plánujeme zbúrať staré učebne, kde sa zdržiavajú bezdomovci, opilci a „feťáci". Nahradiť ich majú šatne a bufet s občerstvením. V hornej časti by sa mala nachádzať bežecká trať, „in-line dráha", lezecká stena, skateboardový bazén a dopravné ihrisko, v dolnej časti zase multifunkčné ihrisko, prípadne ľadová plocha. Snom starostu je aj zriadenie bazénu.

„Hneď po schválení návrhu mestským zastupiteľstvom začneme s čistením, kultiváciou priestoru a jeho oplotením. Aj v rozpočte budeme hľadať prostriedky na realizáciu projektu k spokojnosti Staromešťanov a obyvateľov Košíc," konštatoval Grega. Na svoje by si prišli aj žiaci ZŠ L. Novomestského, ktorí by športoviská mohli využívať v rámci vyučovania.

kamagra jelcialis