V STAROM MESTE PRIBUDLI TRI ČAROVNÉ KNIHOBÚDKY, KRSTILI SME PÍSMENKOVÝMI CESTOVINAMI


Knihobúdky, ktoré sme naplnili knihami, nájdete na troch miestach v Starom Meste - na námestíčku pri Tip Tope, pri Mlynskom náhone (vedľa venčoviska) na Tyršovom nábreží a pri vstupe do detského ihriska na ulici Park Angelinum.
Zdieľané knihobúdky, z ktorých si môže každý peknú knihu požičať alebo nejakú inú priniesť, sa úspešne zrealizoval vďaka spolupráci so spisovateľkou detských kníh Lenkou Šingovskou a Kamilou Prextovou, riaditeľkou Knižnice pre mládež mesta Košice.
"Som rád, že po odštartovaní tradície burzy kníh každú tretiu nedeľu na Dominikánskom námestí, otvorení mini knižnice v priestoroch staromestskej radnice je na svete aj projekt knihobúdok a takto symbolicky vyvrcholil Marec - mesiac knihy. Želám si, aby nielen Staromešťania, malí i veľkí veľa čítali, pretože v knihách je múdrosť i relax," povedal starosta Igor Petrovčik.
" Slovná zásoba, fantázia a mnoho cenných informácií - to všetko si deti i dospelí zdokonalia práve čítaním kníh. Veľmi sa teším, že som aj takto mohla pomôcť k väčšiemu záujmu o čítanie a pridať zopár svojich kníh pre detí do každej knihobúdky v Starom Meste," tešila sa spisovateľka Lenka Šingovská.
" Bola by som rada, keby sme staromestských knihomoľov pritiahli aj do našej Knižnice pre mládež mesta Košice, kde si určite vyberú z tisícov titulov a rôznorodých besied a podujatí malí i veľkí čitatelia," doplnila riaditeľka knižnice Kamila Prextová.

K stiahnutiu

kamagra jelcialis