V Starom Meste bude prednostom Matúš Háber, zástupcom starostu Andrej Ďurica


Popredné posty na úrade v Starom Meste sú už obsadené. Novým zástupcom starostu sa po Eve Hulmečíkovej stáva Andrej Ďurica, ktorý je verejnosti dobre známy ako muzikant. Postu prednostu úradu sa po Karolovi Tillovi zhostí Matúš Háber s dlhoročnými skúsenosťami zo samosprávy.

Dal som priestor profesionalite. Človeku, ktorý má v samospráve bohaté skúsenosti. Pôsobil na Severe aj na Juhu. Verím tomu, že bude pre našu mestskú časť veľkým prínosom a podarí sa mu v čo najkratšom čase zmeniť a naštartovať chod staromestského úradu,vyjadril sa starosta Igor Petrovčik.

Matúš Háber pristupuje k novej pracovnej pozícii s nadšením a pokorou. „Chcem sa poďakovať pánovi starostovi za dôveru. Budem sa snažiť čo najlepšie – a zároveň podľa jeho predstáv – zabezpečiť chod úradu. Verím, že symbolický batoh skúseností zo samosprávy prinesie stabilitu

a pokoj aj mojim budúcim kolegom na úrade. Teším sa na spoluprácu, mnohých aj poznám a vážim si ich prácu. Teším sa na kolektív, ktorý je znalý, stabilný a schopný.“

A. Ďurica si posvieti hlavne na školstvo a kultúru

Zástupca starostu ostáva ako neplatená funkcia, pričom A. Ďurica bude naďalej pôsobiť na realitnom trhu a živiť sa aj ako textár a muzikant.

V Starom Meste sa bude priorotne zaoberať školstvom a kultúrou.

Andy Ďurica u mňa predstavuje mladého a zároveň už aj skúseného človeka, ktorý je podľa mňa vhodný typ na tento post. Svojimi skúsenosťami, ale aj dynamikou a energiou dokáže priniesť nový pohľad na spravovanie úradu

z pozície zástupcu starostu a adekvátne prispeje k celkovej zmene a naštartovaniu našej mestskej časti,“ skonštatoval I. Petrovčik.

Je to pre mňa obrovská česť a zároveň záväzok pracovať v prospech všetkých Staromešťanov

a najmä reprezentovať našu mestskú časť na úrovni, ktorú si patrične zaslúži. Nakoľko som srdcom Staromešťan, som hlboko presvedčený, že naše krásne Staré Mesto má svojim obyvateľom ako aj návštevníkom čo ponúknuť a rád by som sa sústredil najmä na skvalitňovanie životného priestoru ako aj funkčnej a estetickej stránky našej jedinečnej mestskej časti. Novozvolený poslanecký tím vnímam najmä ľudsky veľmi pozitívne a teším sa na kultúrno-politický refresh, ktorý najbližšie štyri roky našej mestskej časti ponúkneme. Zatiaľ to vyzerá na priaznivú a pozitívnu spoluprácu prospešnú pre všetkých Staromešťanov,“ naznačil A. Ďurica.