V SOBOTU ROZRADOSTNÍ TRH NA DOMINIKÁNSKOM NÁMESTÍ SKVELÁ PARTIA MUZIKANTOV – MUSICA JUVENALIS


 

 

DNES OČARIL RENESANČNOU HUDBOU JEDINEČNÝ MARCEL KOVÁTS 

Košické združenie CSEMADOK – maďarský spoločenský a kultúrny zväz na Slovensku dnes na trhu na Dominikánskom námestí potešilo nielen milovníkov renesančnej hudby, ale aj laikov, ktorí si prišli nakúpiť zeleninku, či kvietky.

Hudobné vystúpenie jedinečného Marcela Kovátsa a Erzsébet Balog s renesančnou hudbou prinútilo zastaviť sa a pokochať archaickými nástrojmi a ich špecifickým zvukom. Na Slovensku nemá rodený Košičan konkurenciu, bolo nám cťou ho privítať práve na vyše storočnom „starom pľaci“.

Marcel Kováts je jedným z mála dobových muzikantov na Slovensku a vo svojej domácej zbierke má približne 100 rôznych historických nástrojov. Nájdete medzi nimi rôzne píšťaly, gajdy, drumbľu, ale aj málo známe tárogató, šalmaj či nineru.

Už v sobotu po 10. hodine vás MČ Staré Mesto, ktorá trh spravuje, prekvapí ďalšou hudobnou lahôdkou, aby sa sobotné nákupy na legendárnom trhu stali jedinečnou, originálnou atrakciou s atmosférou, ktorú nikde inde nezažijete.

Sláčikový orchester MUSICA IUVENALIS pri ZUŠ na Hemerkovej ulici s charizmatickým dirigentom Igorom Dohovičom, parta vynikajúcich muzikantov vám zahrá zmes najkrajších melódií klasickej a populárnej hudby.

Tešíme sa na vás, priatelia! Príďte s nami nasať fantastickú atmosféru trhu, stretnúť známych, nakúpiť a užiť si talent výnimočných muzikantov.

K stiahnutiu