V Múzeu Vojtecha Löfflera Letný tábor pre deti a zaujímavé výstavy


Múzeum Vojtecha Löfflera – Košice – Staré Mesto, Alžbetina 20

PROGRAM MVL – ZN 13/2019 (12. júla – 16. august 2019)

Nepretržite

STÁLA EXPOZÍCIA:

Stála expozícia diel Vojtecha Löfflera prezentuje sochársku tvorbu autora a tiež významnú zbierku autoportrétov známych výtvarných umelcov. Súčasťou stálej expozície sú aj pamätná izba a knižnica Vojtecha Löfflera.

VÝSTAVY:

Do 31. augusta 2019

ROTÁCIE ŠEPOTU MÚZ. SÚČASNÉ A HISTORICKÉ STARÉ MESTO KOŠICE NA FOTOGRAFIÁCH

Výstava približuje, ako sa z objektu vojenského využitia – z Rotundy – stalo v roku 1909 stredisko umeleckých ateliérov. Vystavené sú umelecké práce Elemíra Halász-Hradila a Ľudovíta Csordáka.

Výstava fotografií zase prezentuje mestskú časť Košice – Staré Mesto ako historickú mestskú pamiatkovú zónu s presahom do súčasnosti.

Výstava je podporená z prostriedkov ŠD Ministerstva dopravy a výstavby SR, získaných prostredníctvom organizácie Visit Košice.

Autori projektu: Mgr. Zuzana Tegdová, Mgr. Milena Gašajová

Do 1. septembra 2019

JOZEF KORNUCIK – … PRÍDEM O DRUHEJ

Zámerom výstavného projektu je pripomenúť význam maliara, grafika, kresliara a návrhára gobelínov Jozefa Kornucika pre slovenské výtvarné umenia druhej polovice dvadsiateho storočia. Kornucik patril k určujúcim osobnostiam svojej generácie. Zásadný je predovšetkým autorov radikálne abstrahovaný jazyk, ktorý aplikoval do svojej maliarskej a grafickej tvorby. V košickom prostredí, kde pôsobil od roku 1965 je jeho umelecký i ľudský odkaz legendou.

Kurátor výstavy: Mgr. Peter Markovič

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

TVORIVÝ ATELIÉR

Stredy od 17:00 do 19:00 podľa rozpisu na www.lofflermuzeum.sk

Večerný ateliér kresby a maľby pre začiatočníkov a pokročilých

Večerná kresba prírodným uhlíkom podľa živého modelu.

INÉ

LETNÝ TVORIVÝ TÁBOR

15. – 19. júl 2019 a 12.-16. august 2019

8.00 do 12.00 hod. alebo od 13.00 do 15.00 hod.

Bude plný kreativity, tvorivosti a zábavy.

Tešiť sa môžete na množstvo výtvarných aktivít:

modelovanie z FIMO hmoty, batikovanie, maľovanie na tričká a kamene, kresbu prírodným uhlíkom podľa živého modelu, maliarske techniky, štúdiu rastlín a prírodnín a tiež množstvo výtvarných a spoločenských hier a prekvapení.

Zvoliť si môžete konkrétne dni alebo celý týždeň.

Cena: dopoludnie 4 eurá/deň, popoludnie 2 eurá/deň.

Tvorivý materiál je v cene.

Nahlasovať sa môžete na t.č. 0907 399 395 alebo muzeumloffler@gmail.com.

ROZHOVORY SO SPISOVATEĽMI

18. júl o 17.00 hod.

Hosťami budú dve talentované dámy. Michaela Mihoková z Trnavy je autorkou troch kníh a veľkým objavom literárneho sveta, a to i napriek svojmu zdravotnému hendikepu. Hoci ju ako nevidiacu nechceli prijať ani na gymnázium, úspešne ukončila vysokoškolské štúdium, realizuje sa ako novinárka a túži byť moderátorkou. Jej knihy sa vyznačujú neopakovateľným autorským rukopisom.

Jolana Lacková z Košíc spísala v úspešnej knihe Muž z gulagu skutočný príbeh pána Ladislava Erbana zo Sokoľa, ktorého ako 18-ročného z Košíc odvliekli do gulagu a v zajatí a následnom ruskom vyhnanstve strávil 20 rokov. Je tiež autorkou titulu Príbehy, ktoré hladia.

RODINNÉ POPOLUDNIA V MÚZEU

Tvorivé výtvarné aktivity pre celú rodinu – babky s vnúčatkami, ockov s detičkami a podobne. Denne počas júla a augusta (od utorka do piatku) od 13.00 do 15.00 hod., v prípade záujmu po dohode aj v inom čase.

Tvorivé dielničky pod vedením výtvarnej pedagogičky majú snahu podnietiť spoluprácu dieťaťa s rodičom alebo starým rodičom. Na programe budú rôzne výtvarné techniky. Stačí prísť a zabaviť sa. Počas horúcich letných dní u nás strávite príjemné chvíle a osviežite si telo i ducha. Tvorivý materiál je v cene 2 eurá na osobu.

K stiahnutiu