V MČ Staré Mesto od piatka 8.januára bezplatne testujeme celý víkend na 8 miestach


V KOŠICIACH SA CHYSTÁ CEZ VÍKEND CELOMESTSKÉ DOBROVOĽNÉ TESTOVANIE! BEZPLATNE!
Dôvodom je neustále sa zhoršujúca pandemická situácia a narastajúci počet pacientov v košických nemocniciach, v ktorých dochádzajú kapacity.
DODRŽUJTE PRETO OPATRENIA, ZODPOVEDNE NOSTE RÚŠKA, NESTRETÁVAJTE SA S ĽUĎMI MIMO SVOJEJ DOMÁCNOSTI.
Aj Mestská časť Staré Mesto pomôže s organizovaním testovania a prípravou odberných miest, ktoré budú zriadené v budove staromestskej radnice na Hviezdoslavovej 7 v sobášnej sieni a radničnej sále, ale aj v staromestskom Múzeu Vojtecha Löfflera na Alžbetinej 24 a v priestoroch Mestskej krytej plavárne. Presné a definitívne informácie o odberových miestach po schválení hygienou, na ktoré ešte čakáme, prinesieme zajtra, v piatok 8. januára 2021.
Starosta Igor Petrovčik prosí zdravotníkov, ktorí sú kvalifikovaní na odber alebo vyhodnocovanie antigénových testov, aby sa prihlásili na starosta@kosice-city.sk s tým, že za každú odpracované hodinu dostanú zdravotníci odmenu 13 eur.
Administratívnych pomocníkov sme už obvolali z databázy z novembrového testovania, za prácu počas troch dní od 8. do 10. januára 2021 bude ich odmena 7 eur na hodinu.
TESTOVANIE prebehne v piatok od 16. do 20.hod, v sobotu i v nedeľu od 9.do 17.hod. JE BEZPLATNÉ!
Testovať sa bude aj na všetkých základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Košice, v pondelok 11.1. od 9. hod do 17.hod aj v Kulturparku, oznámilo vedenie mesta. Bližšie informácie sa dozviete aj  na www.kosice.sk
ĎAKUJEME ZA POMOC, ZODPOVEDNOSŤ A OHĽADUPLNOSŤ. SPOLU TO ZVLÁDNEME!