UŽ NA BUDÚCU SOBOTU CHYSTÁME VÝSADBU STROMOV V STAROM MESTE


NA JAR VYTVORÍME ZELENÝ PARK NA KUZMÁNKE‼️

Už na budúcu sobotu 26. októbra 2019 od 10. hodiny budeme v spolupráci s Dobrovoľníckym centrom Košíc  sadiť prvú várku cca 50 stromov. Zraz je na námestíčku pri Tip Tope, každá pomocná ruka sa ráta!

Starosta Igor Petrovčik, prednosta Matúš Háber, zástupca starostu Andy Ďurica, koordinátor projektu Peter Džubera a odborná garantka Dana Kravčiková vyberali prvé voľné lokality, kde pribudnú nové stromčeky a nebudú im prekážať inžinierske siete v zemi.

V priestore námestíčka pri Tip Tope sa bude na budúcu sobotu vysádzať alej stromov a priestor dotvoria aj jedličky strieborné a borovice čierne.

„Na jar odštartujeme vysádzanie stromov a kríkov na najväčšej voľnej zelenej ploche v Starom Meste – v priestore medzi ulicami kpt. Nálepku a Kuzmányho. Je to jeden z mojich cieľov, aby bol tento priestor niečo ako Central park v New Yorku, ale, samozrejme, v našom meradle. To znamená zelená oddychová oáza pre občanov malých i veľkých. Počas zimných mesiacov prichystáme s odborníkmi rozmiestnenie jednotlivých druhov stromov a kríkov i chodníčkov, aby sme na jar mohli spustiť vysádzanie,“ vysvetľuje starosta Igor Petrovčik.

Tešíme sa aj z ďalšej dobrej správy pre túto lokalitu – Technická univerzita v Košiciach do jari zbúra drevenú budovu, v ktorej do konca roka ukončí všetky nájomné vzťahy.

NA VYSÁDZANIE PRVÝCH STROMČEKOV VÁS SRDEČNE POZÝVAME UŽ NA BUDÚCU SOBOTU 26. OKTÓBRA!
VIDÍME SA OD 10. HOD NA NÁMESTÍČKU PRI TIP TOP!

Tešíme sa, že sa k zelenej aktivite pripája aj Gymnázium M.R.Štefánika na ulici Laca Novomeského, v ktorého areáli

pribudnú v sobotu 26. októbra nové stromčeky

Bude aj TRESKA s chrumkavými rohlíkmi, náradie a stromčeky máme! Prineste si iba dobrú náladu a chuť pomôcť!

tiež  

K stiahnutiu