Urobili sme ďalší krok k otvorenosti a informovanosti v Starom Meste – spúšťame mobilnú aplikáciu


Chcete vedieť, čo sa deje v najkrajšej MČ Košice Staré Mesto? Nainštalujte si novú aplikáciu a budete v obraze.

„Našou snahou je poskytnúť informácie občanom, ale aj turistom, ktorí chcú byť online informovaní o aktivitách v našej najkrajšej mestskej časti,“ objasnil staromestský starosta Ing. Igor Petrovčik.

Pokiaľ máte k dispozícii mobilný telefón s operačným programom Androi odteraz máte možnosť stiahnuť si zdarma z Google Play (Obchod Play) aplikáciu Košice -Staré Mesto. Pre mobilné telefóny a tablety Apple je na AppStore k dispozícii aplikácia ‘Moja Obec’. Formou bleskových správ budete informovaní notifikáciami o výpadkoch prúdu, plynu či vody, organizovaných športových či spoločenských akciách.

Inštalácia aplikácie je veľmi rýchla (aplikácia má iba 2 MB) a jednoduchá, nevyžaduje žiadne prihlasovanie alebo registráciu. Pri vyhľadávaní aplikácie v Google Play stačí zadať kľúčové slová ‘Košice – Staré Mesto’.
Pre AppStore kľúčové slová ‘moja obec’.

Hlavné funkcie aplikácie:

• Automatické okamžité upozornenie na novú správu priamo na Vaše mobilné zariadenie formou vlastnej ikony (erbu MČ Košice Staré Mesto) v lište notifikácií. Správy sa nezamiešajú medzi iné notifikácie a správy v rámci iných aplikácií.
• Kontakty na samosprávu a iné subjekty v rámci našej najkrajšej MČ.
• Odpočet dní do predmetného dňa.
• Identifikácia neprečítaných správ.
• Pokiaľ nie ste online, notifikácie o nových správach sa nestratia a budú doručené hneď, ako sa Váš telefón pripojí na WiFi alebo mobilné dáta. Notifikácie a správy majú minimálnu veľkosť.