STAROMESTSKÉ VEĽKONOČNÉ TRHY ŠTARTUJÚ DNES O 11.HODINE


Atmosféru sviatkov jari, tradičných veľkonočných zvykov, zručnosť remeselníkov pri práci, kraslice a veľkonočné dekorácie od výmyslu sveta , gurmánske vychytávky z medu, domáce mliečne výrobky i originálne syry a k tomu veselé pesničky a rezkí tanečníci, originálny košický flašinetár i rezbár, ktorý sochu pred očami divákov vyreže motorovou pílou – to všetko na vás čaká, keď v piatok 12. apríla 2019 zavítate na otvorenie dvojdňových Staromestských veľkonočných trhov na Dominikánskom námestí.

Starý pľac ožije tradíciami

Jedným z mojich snov bolo oživenie a zatraktívnenie obľúbeného starého pľacu. Veľkonočné trhy s množstvom zaujímavých remeselníkov i umelcov, ktorí budú nielen predávať originálne hand made výrobky, ale aj predvádzať svoje umenie, je prvým krokom, ako sa k tomu priblížiť,“ pozýva na trhy nielen Staromešťanov, ale aj všetkých Košičanov a turistov starosta MČ Staré Mesto Igor Petrovčik (Spolu).

Bude sa spievať i tancovať

Slávnostné otvorenie začína v piatok o 11. hodine vystúpením Spevokolu Malina, o dobrú náladu sa postará Folklórna skupina Kadlubek, ktorá priblíži tradičné veľkonočné zvyky Slovákov. V sobotu od 9. hodiny si môžete vychutnať umenie vynikajúceho košického flašinetára Tomáša Plaszkého.

Remeselníci predvedú svoje umenie

Po oba dni môžete nielen nakupovať maľované kraslice, originálne dekorácie, kvety, výrobky z medu, mlieka, syry, veľkonočné medovníčky, šperky, drevené sochy, ale najmä, a to chcem vyzdvihnúť, na vlastné oči vidieť, ako tieto výrobky vznikajú. Môžete sledovať, ako sa maľujú kraslice, pletú veľkonočné korbáče na šibačku, ale aj ako sa vyrezáva drevená socha motorovou pílou v podaní umeleckého rezbára a šoumena Dávida Mariassyho, ktorého diela môžeme obdivovať už na mnohých miestach v Košiciach a na Slovensku, “ láka na Dominikánske námestie starosta Igor Petrovčik.

K stiahnutiu