STAROMESTSKÉ KULTÚRNE LETO ŠTARTUJE UŽ V STREDU


Štartujeme  12. júna (streda) o 18. 30 hodine vynikajúcim Tanečno-dychovým orchestrom Klasik band zo ZUŠ Jantárova 6, ktorý sa snaží prezentovať veľké dychové nástroje v netradičnom zoskupení podporené rytmickou sekciou. O tom, že sa mu to darí na jednotku, svedčia aj víťazstva na celoslovenských súťažiach.

Starosta Igor Petrovčik Spolu a zástupca starostu Andy Ďurica, muzikant a textár si želajú, aby sa čarovná lokalita Dominikánskeho námestia stala obľúbeným miestom na posedenia s priateľmi, relax a kultúru.

Aby aj po skončení kvetinového a zeleninového trhu bol „starý pľac“ s očarujúcim dominikánskym kostolom a terasami rozmanitých podnikov, ktoré ponúkajú lahodné vínka i špeciálne pivko, naše i cudzokrajné špeciality pre fajnšmekrov, plný ľudí, ktorí toto miesto v srdci Košíc milujú.

O týždeň v stredu 19. júna o 19 . hodine ponúkne Divadelné zoskupenie Teatro Sapiens pod vedením herca a režiséra Petra Cibulu divadelnú hru Love Shake Speare, inscenáciu, ktorá má ambíciu pobaviť tých, ktorí hľadajú zábavu, ale zároveň ponúknuť zamyslenie tým, ktorí hľadajú čosi viac. Divadelné predstavenie je hrou piatich Shakespearovských diel (Rómeo a Júlia, Hamlet, Sen noci Svätojánskej, Othello, Skrotenie Čertice), ktoré Teatro Sapiens spojilo s láskou a humorom do jedinečnej hry.

Všetci ste srdečne vítaní! Vstup voľný

K stiahnutiu