Staromestské kultúrne leto 2020: Každú sobotu koncert na Dominikánskom námestí


Živými koncertami na trhu na Dominikánskom námestí v priestore pri vchode do najstaršieho kostola a DKC Veritas sme odštartovali tohtoročné Staromestské kultúrne leto 2020.

Zámerom je podporiť takto lokálnych umelcov, dať šancu aj mladým talentom z umeleckých škôl, priniesť kultúru na netradičné miesto „starého pľacu“ a originálne spríjemniť obľúbené sobotné prechádzky a nákupy čerstvej zeleniny a ovocia, či stretnutia pri káve s priateľmi.

Po vydarenom koncerte harfistky Zsofie Szabó z Konzervatória na Timonovej ulici v Košiciach, sa na vás v sobotu 11. júla o 10. hodine tešia členovia multižánrovej cimbalovej kapely SILBAND. Temperamentní muzikanti odpália v netradičnom prevedení hity svetových hviezd (Michael Jackson) a kultových kapiel (Led Zeppelin, ACDC, Beatles).

V sobotu 18. júla o 10. hodine sa predstaví košická amatérska formácia FUNNY BAND vlastnými cover verziami slovenských, českých, ale aj zahraničných skladieb.

V sobotu 25. júla uvidíme Timolatino – muzikantské duo otca a dcéry Petra a Martiny Timkovcov, ktorí zahrajú a zaspievajú známe svetové skladby.

Retro Dixieland, tradičný jazz poteší v sobotu 1. augusta, o týždeň neskôr 8. augusta sa predstaví skupina dobovej hudby PATRIA, ktorá má vo svojom repertoári skladby zo stredovekých a renesančných zborníkov. Výnimočnosť skupiny spočíva v unikátnych dobových nástrojoch, na ktorých hrajú (ninera, kobza, gajdy, tárogáto, darbuka).

Ženská spevácka skupina FORTUNA POPROČ rozihrá žilky 15. augusta o 10. hodine

Prekvapenie pre deťúrence na vás čaká 22. augusta, keď sa predstaví Bábkové divadlo Košice s hrou Guľko Bombuľko.

Staromestské kultúrne leto 2020 uzavrú 29. augusta  Lilly & Moni – dve mladé, talentované dievčatá, ktoré vo vlastných aranžmánoch interpretujú prevažne popové skladby s prvkami jazzu, soulu či funku. Každé ich vystúpenie je jedinečné a stále prekvapujú novými coververziami, ktoré v ich podaní ešte nikde neodzneli.

 

 

 

 

 

 

K stiahnutiu