STAROMEŠŤANIA OTVORIA SLÁVNOSTI VÍNA PROGRAMOM


VO ŠTVRTOK ŠTARTUJÚ SLÁVNOSTI VÍNA,
STAROMEŠŤANIA VÁS PRI KOŠTOVKE ZABAVIA

Otvárací deň tohtoročných Slávnosti vína vo štvrtok 12. septembra spestrí MČ Staré Mesto kultúrnym programom, ktorý štartuje o 16. hodine koncertom víťazov staromestskej súťaže Spev bez hraníc na pódiu pri Dolnej bráne.

V programe vystúpia Viktória Hájeková, Natálka Borovská, Pirová Simona, Rút Repovská, Dominika Paňková, Spevácke TRIO a skupina Gymposhband.

„Od 17. hodiny uvidíte vystúpenie jednej z najúspešnejších streetdancových tanečných škôl na Slovensku – D.S.Studio. Okrem umenia tanečníkov, ktorí sa hrdia 263 medailami zo súťaží doma i v zahraničí, majú pre vás pripravenú aj tanečnú školu. Múzeum Vojtecha Löfflera pre vás pripravilo tvorivé workshopy,“ pozýva všetkých Košičanov starosta MČ Staré Mesto Igor Petrovčik.

V piatok a v sobotu (13. a 14. septembra) predvedú svoje umenie a originálne výrobky v lokalite Dolnej brány remeselníci v rámci Staromestských trhov. Prídu včelári, košikári, rezbári, keramikári, ale aj výrobcovia dizajnových drevených hračiek, pleteného detského oblečenia, ručne tkaných kobercov, ozembuchov a šperkov.

A aby sme nezabudli na hlavný program Vinných slávností – čaká na vás degustácia najlepších vín, znamenitý burčiak, všakovaké dobroty i prepečené voňavé lángoše!

A k tomu dobrá nálada, stretnutia s priateľmi a výborná muzika.