Starosta MČ Staré Mesto Igor Petrovčik (Spolu) pozval pri príležitosti Dňa učiteľov riaditeľky materských škôlok v pôsobnosti mestskej časti, ale aj učiteľov a profesorov zo základnej školy, či Gymnázia Šrobárova, kde študoval a nedávno sa tam vrátil ako člen Rady školy a starosta Starého Mesta.
„Bolo to veľmi silné, stál som tam na chodbe, kde som kedysi ako študent dral lavice, zašiel som aj do triedy a naozaj som si uvedomil, že práve na tej strednej škole sa rozhoduje o tom, ktorým smerom sa v živote vydáte a preto je veľmi dôležité, na akých pedagógov natrafíte. Ja som mal tú česť stretnúť vzácnych ľudí,“ povedal starosta svojim bývalým profesorkám z gymnázia a bez mučenia sa priznal, že diktáty u profesorky Evy Timkovej mu nie vždy vyšli. Srdečne sa zvítal aj s profesorkou fyziky Vierkou Olčákovou, ale aj mnohými ďalšími profesorkami z jeho alma mater.
Ďakoval aj riaditeľkám materských škôlok v MČ Staré Mesto, ktoré patria k najkrajším v Košiciach aj vďaka ich aktivite a nasadeniu. Telocvikár Štefan Barri, ktorý sa 40 rokov staral o kondičku žiakov na ZŠ Laca Novomeského i univerzitný profesor Ladislav Kováč sa zhodli na tom, že stretnutie so starostom a poslancami Starého Mesta Martinom Konečným a Evou Hulmečíkovou bolo veľmi príjemné, výborne pripravené a určite na tohtoročný Deň učiteľov budú radi a dlho spomínať.