SADIŤ NOVÉ STROMČEKY V STAROM MESTE PRIŠLO NAJVIAC RODÍN S DEŤMI


Prvú lajnu – 40 stromčekov, listnáčov i ihličnanov dnes vysadili Staromešťania v rámci celomestského projektu SADÍME STROM ŽIVOTA. A novozasadeným stromčekom dali aj mená – Dominika, Láska, Sebastián, Piťo, Stromčekos, Lesanka, Sunny, Coco.

V lokalite Braniskovej ulice, ale najmä na námestíčku pred OC Tip Top sa vysadila budúca alej z nádherných borovíc lesných, jedlí bielych a kórejskych, ale pribudli aj listnaté katalpy bignóniové, javor tatarský a hrab obyčajný.

„Tešíme sa, že sa tu zišlo takmer 50 dobrovoľníkov, ktorým nie je ukradnuté životné prostredie a boli ochotní vo voľnom čase pomôcť s kopaním a sadením. Aj počasie sme objednali naozaj nádherné,“ hovorí starosta Igor Petrovčik.

„V žiadnej inej mestskej časti, kde sme doteraz sadili, neprišlo sadiť tak veľa rodín s malými deťmi. Je to veľmi pozitívny signál, že mladým na prostredí, v ktorom žijú, záleží a sú ochotní aj priložiť ruku k dielu, „ hovorí koordinátor projektu Peter Džubera.

„Je to len štart zeleného projektu. Začali sme v lokalite, kde máme preverené inžinierske siete pod zemou, aby nám neprekážali pri sadení a budúcej koreňovej sústave,“ vysvetľuje zástupca starostu Andy Ďurica.

„Som rád, že som prispel k zelenej Kuzmánke a krásna jedlička stojí na Braniskovej,“ usmieval sa exposlanec Otto Brixi.

Poslanci Magdaléna Galdúnová a Martin Konečný mali radosť z vysadených stromov a už majú vytipované ďalšie lokality, kde by sa nové stromy hodili. „Jeden vysadím už dnes vo dvore Malá Praha II, miesto sme už určili,“ prezradil poslanec Martin Konečný.

O muziku a dobrú náladu sa postaral moderátor a šéf oddelenia kultúry Ján Spišák, o dobrú tresku s chrumkavými rožkami prednosta Matúš Háber, ktorý nezaháľal ani pri sadení.

 

K stiahnutiu