Pokyny hygienikov sú tvrdé, vyžadujú si čas a peniaze, detské ihriská otvárame postupne, tri už fungujú


TEŠÍME SA NA DEŤÚRENCE NA DETSKÝCH IHRISKÁCH,

POKYNY HYGIENIKOV SÚ TVRDÉ A VYŽADUJÚ SI ČAS A ĽUDÍ

Dnes sme sprístupnili ihrisko na Starej Baštovej, kde sme dôkladne vydenzifikovali hracie prvky a detičky sa už môžu prísť hojdať do sýtosti.

Väčším deťom a dospelým je sprístupnené crossfitové ihrisko na Jakobyho ulici.

V MČ Staré Mesto sú už v réžii Správy mestskej zelene sprístupnené aj detské ihrisko v Mestskom parku a detské ihrisko pri Základnej škole na Laca Novomeského.

Dôležité je dodržiavať hygienické opatrenia z ústredného krízového štábu:

1. Rodičia majú zabezpečiť medzi deťmi 2 metrové odstupy a minimálny fyzický kontakt

2. Rodičia i deti musia mať rúška

3. Rodičia sú povinní mať so sebou prostriedok na dezinfekciu rúk alebo rukavice

MČ Staré Mesto spravuje celkovo 5 ihrísk na svojom území, otvorili sme zatiaľ len tie, kde sa nenachádzajú pieskoviská. Ihriská s pieskoviskami v súčasnosti upravujeme, aby spĺňali prísne pravidlá. Musia byť raz týždenne prekopané a preliate pitnou vodou, čo si vyžiada logistiku, pracovné sily, objednanie piesku, vody a čas.

Preto všetkých rodičov prosíme o trpezlivosť, verte, že nám všetkým záleží na čo najkratšom spustení detských ihrísk a radosti malých Staromešťankov, ale opatrenia sú prísne a nie je možné nič zanedbať!

O otvorení ďalších ihrísk budeme informovať, zrejme ich otvoríme s tým, že pieskoviska sa nebudú môcť využívať okamžite a zostanú zapáskované. K dispozícii budú iba herné prvky, ktorých dezinfekciu dokážeme zabezpečiť ihneď.

Pre zaujímavosť uvádzame, že Správa mestskej zelene spravuje celkovo 204 detských ihrísk a športovísk, ktoré sa budú postupne otvárať.

Od stredy 13. mája je otvorených pätnásť ihrísk. Detváky sa na nich môžu pohrať od 9.00 – 19.00 hod. 

Podľa riaditeľky SMsZ Marty Popríkovej je z dôvodu prísnych hygienických opatrení RÚVZ, ktoré musia každý deň dodržiavať, súčasný počet detských ihrísk a športovísk maximum, ktoré dokážu z kapacitných a časových dôvodov zvládnuť.

RÚVZ vo svojom opatrení určuje aj maximálny počet detí, ktoré sa tam môžu naraz hrať. Ich počty budú uvedené na tabuliach, ktoré od utorka začne na jednotlivé ihriská osadzovať SMsZ a budú stanovené podľa veľkosti ihriska.

Za dodržiavanie všetkých pokynov RÚVZ budú zodpovední rodičia alebo sprievod dieťaťa.

Ktoré detské ihriská v Košiciach od stredy otvorené?

MČ Košice – Sever: Anička pri prameni minerálnej vody Gajdovka, Cesta pod Hradovou 34, Hroncova ulica (park), Skautská ulica

MČ Košice – Juh: Oštepová a Krakovská ulica

MČ Košice – Dargovských hrdinov: Charkovská – Buzulucká ulica, Bašťovanského park

MČ Košice – Západ: Luník I – Zuzkin park, Lunik VII pri pošte

MČ Košice – Ťahanovce: Maďarská ulica

K stiahnutiu