POD KALVÁRIOU VZNIKNE NOVÁ MESTSKÁ ŠTVRŤ. ŠTART VÝSTAVBY SA BLÍŽI, INVESTOR POZÝVA NA STRETNUTIE VŠETKÝCH SUSEDOV


   
V priebehu niekoľkých rokov sa areál bývalých Východoslovenských tlačiarní, ktorý sa rozprestiera na hranici medzi mestskými časťami Sever a Staré Mesto, zmení na modernú polyfunkčnú štvrť s bytmi, apartmánovým hotelom, službami, obchodmi a reštauráciami. Projekt je už hotový, štart výstavby sa blíži, investor - skupina CTR - pozýva na stretnutie všetkých z okolia.
Kedy? 4. októbra 2023 od 16. hod
Kde? Areál Východoslovenských tlačiarní (vstup - vjazd zo Starej spišskej cesty)
Zámer: informovanie o postupe prác v areáli Východoslovenských tlačiarni - nadviazanie kontaktu so zástupcom investora
Začiatok výstavby modernej polyfunkčnej štvrte v bývalom areáli Východoslovenských tlačiarní s výmerou 30 tisíc štvorákov sa blíži, v architektonickej súťaži zvíťazil český ateliér Kuba & Pilař architekti v spolupráci s košickými architektmi z kancelárie Kopa - Design.
Projekt sľubuje osobitú architektúru zasadenú do zelene a okrem stoviek nových nadštandardných bytov obohatí svoje okolie aj o chýbajúce služby, reštaurácie, apartmánový hotel, obchody a dostatok podzemných parkovacích miest.
Územie budúcej zástavby pod košickou Kalváriou je v blízkosti amfiteátra a hraničí s pozemkom obchodnej akadémie, ulicou Watsonova, parčíkom, Starou spišskou cestou a po Sládkovičovej ulici vedie po okraj areálu obchodnej akadémie.
Projekt Rezidencia Letná bude v metropole východného Slovenska v poradí piatym a najväčším projektom v rámci celej skupiny. V súčasnosti CTR dokončila výstavbu Rezidencie Albelli s 327 bytmi, supermarketom a komerčnými plochami na hranici centra mesta.
kamagra jelcialis