OTVORENÝ LIST STAROMESTSKÉHO STAROSTU PRIMÁTOROVI: PODNIKATEĽOM LETNÉ TERASY ZDARMA


Starosta MČ Košice – Staré Mesto Igor Petrovčik sa v utorok obrátil otvoreným listom s prosbou na primátora Mesta Košice. V mene všetkých podnikateľov, ktorí majú svoje gastro prevádzky v historickom centre a v súčasnosti prežívajú spolu so svojimi zamestnancami najhoršie obdobie, primátora požiadal, aby im magistrát čo najskôr umožnil otvoriť letné terasy v skrátenom schvaľovacom režime a na prvé tri mesiace letnej sezóny Mesto Košice odpustilo aj nájomné za zabratie verejného priestranstva.

Tam, kde to priestor a bezpečnosť dovolí, starosta žiada primátora, aby povolil aj rozloženie stolov na väčšiu plochu ako zvykli využívať v štandardných časoch.

„Verím, pán primátor, že so mnou budete súhlasiť a podporíte znovu naštartovanie ekonomiky gastro prevádzok, aby naše krásne historické centrum ožilo, zachovali sa pracovné miesta a Košičania sa mohli po ťaživých mesiacoch aspoň na chvíľu zastaviť a posedieť na slnečných terasách v kulisách nádherných historických pamiatok. Za rýchlu a efektívnu pomoc k oživeniu centra a gastro prevádzok v mene všetkých podnikateľov a ich zamestnancov, ale aj bežných občanov mesta, vopred veľmi ďakujem“ píše v liste starosta.

Oživenie centra však musí byť s dodržaním všetkých pravidiel epidemiológov, ľudia maximálne zodpovední, dodržujúci odstupy, nosiaci rúška na tvári, nie voľne pohodené na krku a podnikatelia, ktorí prevedú dôkladnú dezinfekciu po každej návšteve.

Nielen Staromešťanov pozývame aj do Beach Clubu v areáli Mestskej krytej plavárne, ktorý otvárajú vo štvrtok a miesta je dostatok aj na rozostupy medzi stolmi. V príjemnej atmosfére si tam môžete dať zaujímavý drink, kávičku, pivo, či gurmánsku špecialitku.

Všetci ste vítaní! Cez víkend budú letné teploty, podľa meteorológov má byť 26 stupňov, tak uvidíme!