ODOVZDALI SME OCENENIA MČ KOŠICE – STARÉ MESTO I CENY STAROSTU OSOBNOSTIAM A KOLEKTÍVOM


 
Štvrtkový podvečer v Sobášnej sieni staromestskej radnice bol doslova nabitý pozitívnou energiou, vzácnymi ľuďmi, dobrou náladou a usmiatymi ľuďmi.
Odovzdávali sme ocenenia Staromešťanom, ktorí svojou prácou, umom, športovými, verejnoprospešnými, či umeleckými výkonmi, žnú úspechy doma i vo svete a právom si zaslúžia veľké ĎAKUJEME!
Cenu miestneho zastupiteľstva MČ Košice – Staré Mesto za rok 2022 v kategóriach jednotlivci a kolektív získali:
1. Známy hudobník, exčlen IMT Smile, producent, v súčasnosti basgitarista populárnej českej kapely Chinaski TOMI OKRES za viac ako 20 – ročnú tvorivú prácu v oblasti populárnej hudby, podporovaní lokálnych talentov a organizáciu hudobných podujatí v Starom Meste.
2. Úspešná módna návrhárka ING. IDA SÁNDOR za váznamný prínos v oblasti lokálneho kreatívneho priemyslu, úspechy na zahraničných Fashion Week a propagáciu Mesta Košice doma i vo svete.
3. Riaditeľ združenia Feman ING. EDUARD BURÁŠ za rozsiahlu charitatívnu činnosť na pomoc Ukrajine a organizovanie podujatia Dni Ukrajiny v Košiciach.
4. Kolektív ZÁKLADNEJ UMELECKEJ ŠKOLY MÁRIE HEMERKOVEJ za dlhoročné vytváranie pozitívneho vzťahu mládeže k umeniu, ale i za víťazstva na súťažiach doma i vo svete.
Cenu starostu MČ Košice –Staré Mesto za rok 2022 sa Ing. Igor Petrovčik rozhodol udeliť týmto trom osobnostiam a kolektívu:
1. Obľúbená turistická sprievodkyňa ING. EVA DUČAIOVÁ za dlhoročnú propagáciu turistiky pre všetky vekové kategórie, aktívnu prácu s mládežou v turistických oddieloch, pri tvorbe turistických trás i cyklotrás a ich značkovaní v teréne, ale i za publikačnú činnosť.
2. Predsedníčka Denného centra seniorov MÁRIA RIESOVÁ za výrazné aktivity pri rozvíjaní voľnočasových aktivít staromestských seniorov, pôsobenie v tanečnej skupine Šťastná žena i staromestskom amatérskom divadle Millenium.
3. Úspešný športovec a propagátor zdravého životného štýlu RICHARD ZVOLÁNEK za úspešné zvládnutie mimoriadne náročných súťaží, ultramaratónov, triatlonov a propagáciu pohybu pre mládež.
4. KOLEKTÍV ZŠ PARK ANGELINUM za kvalitnú učiteľskú prácu a výborné výsledky školy i jej žiakov, ktorí sa úspešne uplatňujú na výberových stredných a vysokých školách.
Ďakovný list starostu MČ Košice – Staré Mesto významnému Staromešťanovi, spisovateľovi, pedagógovi a politikovi Oliverovi Ráczovi, in memoriam, najmä za záchranu ľudských životov počas 2. svetovej vojny, za rozvoj menšinovej kultúry a vzdelávania v meste Košice, ale i za literárnu tvorbu a prekladateľskú činnosť prevzal na záver ceremoniálu jeho syn profesor Oliver Rácz.
Na slávnostnom odovzdávaní cien vystúpila hosťujúca sólistka opery Štátneho divadla v Košiciach a riaditeľka Konzervatória na Timovej ulici v Košiciach ANETA HOLLÁ a jej kolega, spevák a muzikant, zástupca TOMÁŠ ORAVEC, ktorého poznáte aj z divácky úspešného programu Ondreja Kandráča Všetko, čo mám rád. Moderátorom večera bol IVO BIČ, ktorý svojim nezameniteľným štýlom i humorom niekoľkokrát rozosmial sálu. Všetkým ďakujeme za krásny večer!

K stiahnutiu

kamagra jelcialis