Krytá plaváreň je zatvorená, zakalená voda neohrozila zdravie plavcov


Starosta MČ Staré Mesto Igor Petrovčik vo štvrtok o 22. hodine rozhodol o uzavretí prevádzky Mestskej krytej plavárne od piatka 26.6. 2020.

Na operatívnej porade s riaditeľom MKP Vladimírom Hlivákom starosta zadal úlohu vyšetriť príčiny zakalenej vody a zistiť, či je za problém zodpovedný ľudský faktor alebo zlyhanie technológie filtrovania.

Riaditeľ Vladimír Hlivák upokojuje plávajúcu verejnosť, že voda v bazéne bola, aj napriek zakalenosti, zdravotne nezávadná, čo skonštatoval Úrad verejného zdravotníctva, ktorý v utorok odobral vzorky.

Problémy so zákalom vody sa objavili po obnovení prevádzky po viac ako trojmesačnej odstávke plavárne v rámci proti koronových opatrení. Podľa slov riaditeľa sa snažili situáciu vyriešiť popri bežnej prevádzke, aby nemuseli jediný 50 metrový bazén v kraji znovu odstaviť, čo sa, žiaľ, v uplynulom týždni ani pri enormnej snahe nepodarilo.

Starosta po porade s vedením plavárne rozhodol aj o okamžitom vypustení bazénov, ich vyčistení a následnom napustení, čo potrvá približne 5 až 9 dní. Zároveň sa bude pracovať na odstránení technickej poruchy.

„Verím, že už čoskoro plaváreň otvoríme k spokojnosti športových i rekreačných plavcov. Za vzniknuté problémy sa ospravedlňujeme,“ doplnil Vladimír Hlivák.