Klobúk dolu


V utorok 29.5.2012 poobede Staromestský divadelný súbor Milénium vystúpil v Integračnom zariadení KOR-GYM v Hertníku pri Bardejove. Inscenácia Svedomie v réžií Brigity Bobulovej, kde si aj starosta Mgr. Ľubomír Grega zahral postavu richtára, mala u klientov zariadenia úspech.

"Napriek tomu, že život k nim nebol štedrý a dal im do vienka rozličné zdravotné obmedzenia, v sále panovala výborná atmosféra umocnená nefalšovanou, priamou reakciou divákov. „Manželom Blajskovým a všetkým zamestnancom patrí naša nevšedná úcta a hlboká vďaka," hovorí starosta.
Za 20 rokov existencie sa pre vyše 90 zverencov stali druhými rodičmi, učiteľmi a vychovávateľmi zároveň. Ich práca je vlastne poslaním. Nerobia to pre peniaze, ale pre ozajstnú lásku k blížnemu.
„Keď ma presne pred odchodom požiadal posunkami o spoločné foto nemí, nesmierne talentovaný Rudo Kotlárik, ktorý vymodeloval stovky úžasných figúrok, pocítil som zvláštne mrazenie. Všetci sme odchádzali s hlbokou pokorou a zároveň obrovským obdivom k zamestnancom zariadenia. Peniaze, funkcie či svetská sláva sa nám zrazu javili ako poľná tráva. Najdôležitejšie je totiž zdravie, a to by si mali uvedomiť všetci, ktorí si myslia, že budú navždy mladí, krásni, zdraví, bohatí a nás funkcionárov sa to týka obzvlášť. Aj keď klobúky nenosím, teraz ho symbolicky na diaľku snímam pred pánom Antonom Blaiskom a jeho kolegami."

kamagra jelcialis