Jedinečný koncert Kaschauer Klezmer Band už v piatok o 19. hod na Starom pľaci


Jedinečný koncert jedinečnej kapely pod holým nebom v kulisách nádherne nasvieteného najstaršieho kostola v meste na Dominikánskom námestí bude unikátnou rozlúčkou s letom na Starom pľaci.

Kaschauer Klezmer Band zahrá melódie rôznych rytmov, od polky cez valčík až po veľmi rýchle tanečné a inštrumentálne skladby, inšpirované balkánskou, ruskou a arabskou melodikou a presiaknuté východoslovenským folklórnym cítením.

Kaschauer Klezmer Band v súčasnosti tvoria Vladimír Sidimák (klarinet, saxofóny), František Kováčik (husle), Peter Stripaj (akordeón), Matúš Kruták (viola kontra), Vojtech Bunda (kontrabas), Ernest Salzer (viola) a Martina Eštoková (spev). V roku 2015 Kaschauer Klezmer Band nahral a vydal svoje prvé CD s názvom L’Chaim (Na život) a v roku 2020 druhé CD s názvom 3B (from Balt through Bessarabia to Balkan), ktoré kapela venovala zosnulej členke, flautistke Nataši Kӧtelesovej.

Súčasťou unikátneho koncertu bude aj videoprojekcia najpôvabnejších fotografií Pavla Košíka, ktorý svojim fotografickým okom približuje Košičanom, ale i turistom krásy i netradičné zákutia MČ Staré Mesto.

Koncert má vďaka spolupráce s občianskym združením Úsmev ako dar charitatívny rozmer, namiesto vstupného prosíme všetkých o školské potreby podľa vlastného výberu od ceruziek, pier, farbičiek, peračníkov, zošitov alebo finančný príspevok. Vyzbierané peniaze a veci urobia život krajším deťom zo sociálne slabých rodín, s ktorým Úsmev ako dar úzko spolupracuje.

Zároveň vás pozývame Vás k jedinečnej príležitosti maľovať obľúbený námet mnohých košických modernistov. Na Dominikánskom námestí okrem vás, predvedú ukážku maľovania v plenéri aj nádejní výtvarníci. Múzeum Vojtecha Löfflera zabezpečí odborné vedenie, maliarské stojany a všetky potrebné pomôcky. Prijemnú atmosféru bude dopĺňať živá hudba. Tešíme sa na vás pred koncertom od 17.30 hod.

Na vašu návštevu sa tešia aj gastroprevádzky na Dominikánskom námestí, ktorí pre vás k lahodnej muzike pripravili špeciálne koštovky pre fajnšmekrov od sushi, pizze až po nakladaný hermelín a ďalšie špecialitky, vynikajúcej kávičky, širokej ponuky vín a piva.

Organizátorom koncertu je starosta MČ Košice Staré Mesto Ing. Igor Petrovčik , štartuje v piatok, podvečer o 19. hodine na Dominikánskom námestí, meteorológovia avizujú krásny septembrový deň s letnými teplotami okolo 26 stupňov.

K stiahnutiu