FINÁLE SÚŤAŽE: STAROMEŠŤANKY OHÚRILI PREDZÁHRADKAMI AKO Z ČASOPISU


STAROMEŠŤANKY SÚ ÚŽASNÉ ZÁHRADNÍČKY, OHÚRILI PREDZÁHRADKAMI AKO Z ČASOPISU

Tri čestné uznania odovzdal starosta MČ Staré Mesto Igor Petrovčik trom najšikovnejším a najkreatívnejším Staromešťankám – Valérii Butkovičovej, Elene Gašparovej a Márii Suchej, ktoré svojimi nádherne vypestovanými predzáhradkami doslova vyrážajú dych okoloidúcim.

Motiváciou pre vyhlásenie nultého ročníka kedysi obľúbenej celomestskej súťaže bolo urobiť spoločne Staré Mesto krajším a zelenším, aby si punc najkrajšej mestskej časti udržiavalo aj aktívnym prístupom ľudí, ktorí si dokážu svoje životné prostredie skrášliť vlastnými rukami, kreativitou, vedomosťami i trpezlivou starostlivosťou o svoje kvietky, bylinky, rôznofarebné záhony pred činžiakmi i na balkónoch.

Efektnou kvetinovou výzdobou balkónov zaujali aj Darka Šefčík a Andrea Mikulová.

Starostu v tejto snahe podporili aj poslanci miestneho zastupiteľstva MČ Staré Mesto.

„Doba koronová“ spôsobila, že Staromestské listy v rámci šetrenia začiatkom júna nevyšli a tak sa mnoho staromestských seniorov a senioriek, vášnivých záhradkárov, ktorí sa venujú pestovaniu kvetiniek v predzáhradkach a na balkónoch, o súťaži nedozvedelo, lebo nie sú na FB.

To bol dôvod, prečo sme sa rozhodli nevyhlasovať prvé, druhé a tretie miesto, ale férovo pozvať všetkých Staromešťanov do ďalšieho ročníka, ktorý prebehne na budúci rok, aby o súťaži vedeli všetci s predstihom. Ak ste svoj balkón doteraz zanedbávali, máte jedinečnú šancu a motiváciu zúčastniť sa našej súťaže na budúci rok.