Dobrovoľníctvom ožije aj Staré Mesto


Kulturpark bol dnes miestom oficiálneho otvorenia roka dobrovoľníctva v meste Košice. Zástupcovia verejnej správy, privátneho sektora i dobrovoľníckych organizácií sa zišli osláviť získanie titulu Európske hlavné mesto dobrovoľníctva – Košice 2019.

Ako primátor mesta Košice cítim, že si to naše mesto zaslúži… Celý rok, ktorý nás čaká, bude pre Košice prínosom a v budúcom období budeme úročiť túto aktivitu,“ naznačil primátor mesta

Jaroslav Polaček, ktorý uviedol, že aj prácu starostov a poslancov mesta vníma často ako dobrovoľnícku.

Nie jednorázová aktivita

Rozvoj dobrovoľníctva bude prioritou aj v rámci kraja. „Verím, že v tomto roku sa nám podarí zlepšiť aktivity, ktoré bez nároku na odmenu pomáhajú chorým, ľuďom v núdzi, zdravotne hendikepovaným či seniorom a ukázať dobrovoľníctvo nielen ako začiatočnícku jednorázovú aktivitu spojenú s natretím plota čo lavičky, ale hlavne ako nikdy sa nekončiacu pomoc tým, ktorí si ju zaslúžia, ale sami si pomôcť nevedia alebo nemôžu,“ zhodnotil podpredseda KSK Daniel Rusnák.

Staromestský starosta Igor Petrovčik plánuje aktívne zapojiť najkrajšiu mestskú časť na Slovensku do dobrovoľníckych aktivít. O detailoch budeme verejnosť čoskoro informovať.

Košice sa stali prvým mestom z krajín strednej a východnej Európy a po Barcelone, Lisabone, Londýne, Sligu a Aarhuse iba šiestym európskym mestom, ktoré získalo toto prestížne ocenenie.

K stiahnutiu