BEH SPOZNAJ MČ STARÉ MESTO PRILÁKAL REKORDNÝ POČET BEŽCOV


Všetci sa zhodli: BOLA TO VYNIKAJÚCA AKCIA! Super atmosféra, úžasné prostredie, perfektné počasie, tombola, trať i muzika.

S radosťou som privítal možnosť zapojiť sa do projektu Active Life Spoznaj behom MČ Staré mesto, v ktorom sa spája zdravie, radosť i poznávanie originálnych zákutí najkrajšej mestskej časti. Štart na legendárnom Dominikánskom námestí v srdci Starého mesta s vysvieteným najstarším kostolom vytvoril úžasnú kulisu vydarenej športovej akcie,“ hovorí starosta MČ Košice Staré Mesto Igor Petrovčik, ktorý je aktívny športovec a trať zabehol spolu s poslancami Petrom Gacíkom i Michalom Djordjevičom. 

Viac ako 350 bežcov privítal aj kráľ Staromestského kráľovstva známy starožitník Karol Linhardt, ktorý ocenil, že Staromestské kráľovstvo naplno žije a všetkých pozval na Staromestskú burzu starožitností budúci piatok pri Urbanovej veži, kde sa bude odlievať v priamom prenose zvon.

Bohatú tombolu s množstvom atraktívnych cien – vstupenky do divadla ( odovzdával generálny riaditeľ Štátneho divadla Ondrej Šoth osobne) , na Mestskú krytú plaváreň, ale i vínko, pivko, plné košíky čerstvého ovocia a zeleniny z legendárneho starého pľacu, knihy Staromestské poviedky a pamätné medaily od starostu MČ Staré Mesto Igora Petrovčika bežcov motivovali k výkonu a potešili.

Za bohaté, kulinársky vyšperkované pohostenie ďakujeme úžasným gastro prevádzkam zo Starého mesta – špeciálne Bulli Kebab, Koshi Sushi, zmrzlinárskej famílii Rudepiovcov, ktorí prišli z chorvátskeho Splitu a ich cukráreň pri bývalom Tescu sa teší veľkej obľube, Pivovaru Golem za skvelé kvasinkove pivo, Pivární Dominik za kofolu, Pojazdnej kaviarni Dáme kávu za skvelú kávičku, klubu Yama za originálne limonády, za nádherné osvetlenie kostola šéfovi oddelenia kultúry Jankovi Špišákovi.

Ďakujeme i šikovnej študentke Ester Tomajkovej z Lekárskej fakulty UPJŠ za promptne zorganizovanie merania tlaku športovcom.

Všetkým bežcom, Tomášovi Gállovi, organizačnému štábu z ACTIVE LIFE , dídžejom, správcom trhu, Dominikánom a každému, kto priložil ruku k super vydarenej akciu ešte raz ďakujeme.

Vidíme sa na budúci rok, priatelia, tak trénujte a tešte sa. Beh Starým mestom je špičková akcia.