Akcie DC v mesiaci september


Mesiac september sa hneď prvého odštartoval účasťou členov DC na netradičnom petangovom turnaji na Ťahanovciach. Športovalo sa aj 4. septembra, a to v rámci súťaže v hode šípok. Seniori sa potešili možnosti pokračovať v navštevovaní kurzu sebaobrany. Silný umelecký zážitok si odniesli zo slávnostného koncertu k 100. výročiu vzniku Československa, kde ich očaril talent Štefana Margitu.

Skvelé zážitky priniesla Letná olympiáda seniorov, ktorá sa konala 7. septembra v priestoroch Hotelovej akadémie. Za všetko hovoria výsledky. Členovia DC si napokon vybojovali 4 zlaté medaile, 1 striebornú a 6 bronzových!

Od 10. do 15. septembra prebiehal relaxačný pobyt v Mýte pod Ďumbierom. V rámci neho seniorky z tanečnej skupiny Šťastná žena vystúpili na večierku.

Vyše 110 členov DC sa 18. septembra v Radničnej sále zabávalo na poprázdninovom stretnutí pri živej hudbe. O program sa postarali rozkošné detičky z MŠ Park Angelinum 7, spevácka skupina Malina. Dámy pripravili aj klobúkovú prehliadku.

Seniori nechýbali ani na prezentácii MČ Košice – Myslava 20. septembra a ak náhodou áno, bolo to len preto, že sa v tom čase, spolu s členkami MO Matice Slovenskej Sever, nachádzali na dvojdennom výlete v Kremnici a Banskej Štiavnici s názvom Poznávaj krásy a históriu Slovenska.

24. septembra sa v Spoločenskom pavilóne konala akcia pri príležitosti Mesiaca úcty k starším. Predsedníčka DC Mária Riesová v rámci nej prevzala Ďakovný list za výrazný vklad pre celé hnutie seniorov v našom meste.

K stiahnutiu