Pozor na zmeny v doprave počas víkendu!


Biela noc a maratón výrazne ovplyvnia dopravu v centre.

SOBOTA:

V sobotu sa v čase od 18.30 do 20.00 hod. na Námestí Maratónu mieru uskutoční otvárací ceremoniál Medzinárodného maratónu mieru (MMM). Počas tejto udalosti bude úplne uzatvorené Námestie Maratónu mieru. Dotknuté linky MHD budú počas tejto akcie odklonené nasledovne:

  • Linka 2 premáva na trase  Amfiteáter – Hlavná pošta – Staničné námestie.

  • Linka 4 premáva na trase  Amfiteáter – Hlavná pošta – Nám. osloboditeľov – Barca, Socha J.P. II.

  • Linka 6 premáva v upravenej trase  Staničné námestie – SOŠa – Terasa – Botanická záhrada.

  • Linka 9 premáva v skrátenej trase  Nad jazerom – Alejová – Terasa – Amfiteáter.

  • Linka R3 premáva v trase ako linka R4:  VA USS – Terasa – Botanická záhrada.

Autobusové linky 17, 19, 22 a 36 prechádzajúce Námestím Maratónu mieru v smere k Radnici Starého mesta budú odklonené cez ulice Slovenskej jednoty > Komenského > Strojárenská. V „odklonovom“ úseku zastavia na zastávkach Bocatiova (na električkovej zastávke) a Nám. Maratónu mieru (na dočasnej zastávke pri strojníckej škole).

Počas ceremoniálu bude premávať mimoriadna električková linka x2 v úseku Námestie Maratónu mieru – Havlíčkova a mimoriadna autobusová linka x9 na okružnej trase: Amfiteáter > Nám. Maratónu mieru > Bocatiova > Nám. Maratónu mieru > Amfiteáter.

V súvislosti s konaním festivalu Biela noc posilní DPMK dopravu na vybraných nočných linkách. Na spojoch autobusových nočných liniek N1, N2, N5 a N6, čiže na Ťahanovce, Sever, Furču, Terasu a Sídlisko KVP budú premávať veľkokapacitné autobusy.

NEDEĽA

V nedeľu odštartuje v centre 95.ročník Medzinárodného maratónu mieru. V tejto súvislosti dochádza k zmenám trás a odchodov liniek MHD v čase cca 7.00 do 15.30 hod.

Električková linka 2 nebude premávať. Električková linka R2 a autobusové linky 26, 28, 34, RA  budú premávať bez zmien

Bližšie informácie nájdete v prílohe.