Deň otvorených dverí


12. 4. 2018 sa uskutoční už 10. ročník Dňa otvorených dverí.

 Počas približne hodinovej prehliadky deti a žiaci navštívia nielen priestory úradu ako také, ale na vlastnej koži si vyskúšajú prácu poslancov počas simulovaného rokovania miestneho zastupiteľstva, v rámci ktorého budú môcť vedeniu úradu i poslancom klásť otázky, predkladať návrhy a samozrejme za nich aj hlasovať.

Ďalším stanovišťom je sekretariát starostu a jeho kancelária – miesto, kde sa podpisujú všetky dôležité dokumenty. Každý zo žiakov bude mať na malú chvíľu možnosť obliecť si starostovský talár, zavesiť na krk insigniu a zažiť, aký je to pocit sedieť za starostovským stolom.

Najobľúbenejším stanovišťom je vždy simulovaný sobáš v Sobášnej sieni. Priamo zo žiakov vyberieme ženícha, nevestu, ale i svedkov a ostatní žiaci s pani učiteľkami sa zahrajú na svadobčanov. Mladých „snúbencov“ zosobáši sobášiaci poslanec s pani matrikárkou, pričom nebude chýbať svadobný pochod, či výmena svadobných obrúčok.

Ak máte chuť zažiť nevšedný zážitok, dozvedieť sa niečo nové a spoznať fungovanie Staromestskej samosprávy, stačí nás kontaktovať.

Tešíme sa na Vás!

Kontakt:  055/6827 136 alebo 055/6827121 prípadne prostredníctvom mailu na: kultura@kosice-city.sk

Akcia je určená predovšetkým pre deti z MŠ a žiakov ZŠ.

 

K stiahnutiu