Biela noc zavíta aj do Múzea Vojtecha Löfflera


Obľúbená Biela noc sa už tradične týka aj Múzea Vojtecha Löfflera. Tento rok si pre návštevníkov pripravilo „Obyčajný konflikt blikajúcich lúčov“ od Jakuba Pišeka, ktorý priamo pre priestor múzea vytvoril špeciálnu algoritmickú inštaláciu. Autor, ktorý je absolventom fakulty Nových médií v Košiciach, sľubuje kombináciou viackanálovej TV a audio-inštalácie vtiahnuť každého návštevníka do kyberpunkovo- technokratickej aury, do ktorej ak sa ponoríte – určite nezaspíte! 

Pozornosť si zaslúži aj dotvorenie priestoru spoločnej výstavy Komunikačného dizajnu Richardom Janešíkom, s využitím témy 20. výročia Fakulty umení. Jednotlivé prvky sú vytvorené ako jednoduché do nekonečna prehrávajúce sa animácie, ktoré je možné situovať pomocou premietacej techniky v rôznych častiach galérie i mimo nej. Jeho kolegyňa Ľudmila Macáková zase animáciou zobrazí Fakultu umení. Obaja sa v rámci Bielej noci predstavia pod názvom FUTUREXX.

Zároveň vás múzeum pozýva na medzinárodnú prezentáciu komunikačného dizajnu pedagógov a študentov Fakulty umení TU v Košiciach, Akadémie krásnych umení v Katoviciach a Akadémie krásnych umení v Krakove.

Inštalácie si môžete vychutnať v piatok od 10.00 do 22.00, v sobotu od 10.00 do 02.00, v nedeľu od 10.00 do 22.00 hod.