Plávajú celé Košice


Plávať budú celé Košice, príďte si zaplávať aj vy!

Mestská časť Košice-Staré Mesto zrealizuje už po druhýkrát projekt Plávajú celé Košice, ktorý vzišiel minulý rok z dielne Komisie zdravotnej, sociálnej, kultúry, školstva a športu. Autorom myšlienky plávajúcich Košíc je člen komisie Michal Djordjevič. Prvý ročník bol s počtom účastníkov 614 najúspešnejším športovým projektom Starého Mesta. Pokračovať v ňom teda budeme aj tento rok.

Sobota 23.9.2017 bude patriť všetkým plávaniachtivým Košičanom. Pribudnú dokonca aj sprievodné podujatia a to potápanie s potápacím prístrojom za asistencie certifikovaného potápača, trojgeneračná štafeta a vodný aerobik.

Cieľom projektu je podporiť a spopularizovať samotné plávanie, ktoré je prospešnou pohybovou aktivitou pre všetky generácie. Zároveň chceme návštevníkom predstaviť Mestskú krytú plaváreň v novom šate po rekonštrukcii bazénovej haly.

Veríme, že podujatie poteší všetkých, ktorým je plávanie sympatické a zároveň priláka a získa si pre tento šport aj ďalších, či už sú to deti, mládež, ľudia v produktívnom veku, alebo seniori.